HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Beroun - Vrchlabí 0:4

Beroun poražen

09.02.2011
Ač to ani po druhé třetině nevypadalo, vrchlabští první zápas v předkole play-off vyhráli s přehledem 4:0. Přiblížili se tedy o jeden malý krůček dalším zápasům. Šťastnými střelci byli Rusnák, Čížek, Kousal a Hubáček. Kvalitní výkon předvedl i Koutský, který se v bráně rozhodně nenudil. Tým zůstává v Berouně, kde se zítra odehraje další utkání.
PK1, středa 9.2.2011, 18:00
Beroun
0:4
Furch (Novotný) - Nedvěd, Hertl, Zacpálek, Jelínek, Látal J., Jebavý, Višňák - Vlček, Kupec, Švagrovský - Novotný, Hašek, Rudovský - Pavel, Karpov, Besser - Doležal, Tůma, Pacovský - Polák
Koutský (Ševčík) - Čížek, Dudáš, Drábek, Pácal, Matějíček, Hanzl, Zukal, Poskočil - Loskot, Hubáček, Beck - Urban, Filip, Látal O. - Radil, Kousal, Rusnák - Zíma, Bláha, Drábek
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 2. Rusnák (Radil), 40. Čížek (Hubáček, Beck), 42. Kousal (Radil, Rusnák), 58. Hubáček (Čížek, Dudáš). Rozhodčí: Přikryl, Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:4 . Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:4.
Od prvního hvizdu se oba týmy draly do útočných pozic a v druhé minutě z přetahovačce vyšlo vítězně Vrchlabí. Radil se dostal ke kotouči za brankou a Štefan Rusnák na podruhé překonal domácího gólmana. Útoky berounských hráčů Rudovského, Bessera nebo Jebavého s přehledem zlikvidoval Koutský. Berounu se nedařila ani přesilovka, úspěšné v početní výhodě nebylo ani Vrchlabí. Oba brankáři měli celou dvacetiminutovku hodně práce.

Druhou třetinu ovládal Beroun, ale bez brankového zakončení. Vlček, Kupec, Švagrovský motali hlavy hostující obraně i Koutskému, ale hostující gólman měl i dávku štěstí, když nevěděl, kde je kotouč a obrana jej odehrála do rohu kluziště. Hosté šli několikrát do oslabení, ale Beroun se v přesilovce opět neprosadil. Besser se dostal ke kotouči a vyvezl jej do střelecké pozice, ale jeho bekhend chytá Koutský do výstroje. Medvědi se dostávají do útoku, Vlček se dostal ke kotouči, ale zasunout kotouč za záda ležícího Koutského z úhlu se mu nepodařilo, následně si pro kotouč sjel Nedvěd, ale jeho střela končí na bránícím hráči. Ve 33. minutě hostům zatrnulo. Medvědi se dostali do útoku, Vlček se probojoval ke kotouči, ale zasunout kotouč za záda ležícího Koutského z úhlu se mu nepodařilo, následně si pro kotouč sjel Nedvěd, ale jeho střela skončila na bránícím hráči. Hosté se dostali do hry až v posledních minutách, kdy po vyloučení Hertla hráli přesilovku. A 29 vteřin před koncem se po vhazování kotouč dostal k Hubáčkovi, který našel Václava Čížka a ten gólem do šatny zvýšil vedení Vrchlabí.

Za podražení šel na počátku poslední třetiny bručet Medvěd Nedvěd. Vrchlabští nezaváhali, Radil poslal kotouč zpoza branky na kruh pro vhazování na Roberta Kousala, který trefil přesně levý růžek Furchovy branky. Berounští po této brance ztratili elán a jejich hra na přesnosti. Na straně hostů byla vidět větší aktivita a chuť do hry. Beroun nedokázal využít ani početní přesilovku 5:3. A po Vlčkově faulu se oslabili do konce utkání na čtyři hráče v poli. Tuto chybu potrestal Hubáček. Čížek přihrál kotouč před branku, kde stál připravený Radek Hubáček, který nejprve vyslal kotouč do betonu Furcha a následně neměl problém uklidit kotouč za záda domácího gólmana. Těsně před skončením zápasu neudržel nervy berounský Jelínek a kromě vyloučení si vykoledoval ještě 10 minut za nesportovní chování.