HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 1:3

Baník si z Vrchlabí odváží tři body

09.11.2013
Raina Jarošová
Dnešní zápas nebyl pro vrchlabské hráče jednoduchý. Proti druhému Sokolovu se jim podařilo vstřelit pouze jednu branku, a to až v 58. minutě. Baník se oproti tomu trefil za Jeschkeho záda třikrát a z hor si odváží tři body.
14.kolo, sobota 9.11.2013, 18:00
1:3
Sokolov
Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Pulec, Provazník, Lenoch – Jakubec, Filip M., Fořt, Jirků, Moučka, Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Oppelt, Filip D., Svoboda
Hruška – Rohan M., Schusser, Tomeček, Ruprecht, Šik, Novák, Gombár, Rohan T., Kverka, Vaněk, Boušek, Dobřemysl, Koblasa, Švec, Hudák, Sýkora, Kašpar, Račanský, Říha, Chaljavin
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky:58. Filip (Gengel) – 16. Dobřemysl (Koblasa, Boušek), 26. Račanský (Říha), 56. Rohan (Kverka). Rozhodčí: Stolín - Huryta, Urubčík. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 903. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:3.

Oba týmy začaly utkání ve velmi vlažném tempu. Celá první desetiminutovka nabídla pouze náznak šance domácích, kdy se k zakončení prodíral Jirků. Poté začal Baník získávat kontrolu nad hrou. Do tempa hostům pomohly i první dvě přesilové hry. Nejprve Gengel a poté Březina nabídli čtyřminutovku početní převahy. Sokolov ovšem udeřil později. Když už byl Březina na ledě, dostal se k puku Václav Dobřemysl a jeho střela mířící vedle branky se odrazila od bruslí bránícího hráče a Baník vedl 1:0. Domácí se snažili o brankovou odpověď do konce třetiny. Z mírného tlaku, kdy puk poletoval za brankou a po rozích, se zrodila pouze šance Gengela, který ale neprotlačil puk za Hrušku u jeho levé tyčky. Poslední dvě minuty první třetiny byly ve znamení přesilovky Vrchlabí, ta byla ovšem sehrána zle nedobře.

Vyrovnaná hra v druhé periodě utkání nenabízela velké množství šancí. Do jedné se probíjel Kverka, ale když už se zjevil před Jeschkem, vše přerušil rozhodčí pro přihrávku rukou na počátku akce. Ve 26. minutě už však nestálo nic v cestě Petru Račanskému. Ten objel branku domácích a pod betony brankáře procedil puk do sítě. Dlouho nebylo jisté, zda branka opravdu padla, rozhodčí ale nezaváhal. Zvýšit na ještě vyšší brankový rozdíl mohl Švec, proti němu se v polovině utkání blýskl Jeschke. V druhé polovině utkání se hrálo hodně ve středním pásmu a ojediněle se domácí dostávali do jejich útočného pásma. Střelu vyzkoušeli Vondráček, Hamerský a Bláha, ale ani jedna z ran neměla ideální parametry, které by Hrušku zaskočily. Před koncem druhé třetiny to už v přesilové hře na snížení vypadalo. Jakubec se ocitl dvakrát v nadějné pozici a po něm i Fořt, ale domácím přáno prostě nebylo.

Podobná písnička byla k slyšení ve třetí třetině. V šanci se objevil nejprve Šťastný. Podobně jako on skončila i celá smečka hráčů Vrchlabí dotírající na Hrušku o minutu později. Ve 44. minutě byl nejblíže brance Fořt. Objel protihráče, natlačil se před branku a stadion se začal radovat. Rozhodčí ovšem branku neuznal. Tlak si domácí udržovali. Další vyložené šance ovšem nepřicházely. Z čista jasna mohl zápas rozhodnout Boušek, který byl naprosto nebráněn před Jeschkem, ale ten udržel ještě šanci na zisk bodů z tohoto utkání. Poslední šanci dostalo Vrchlabí v 54. minutě. Vyloučen byl Šik. Tomu utekl trest velmi rychle a bez nervů a ještě se mohl za chvíli se svými spoluhráči radovat. Po levém křídle totiž ujel Tomáš Rohan a střelou nad lapačku brankáře rozhodl utkání. Dvě minuty před koncem utkání přišlo kýžené snížení. Byla to však jen labutí píseň Vrchlabí v cestě za porážkou. Martin Filip využil pěknou přihrávku Ladislava Gengela a Vrchlabští tak z ledu neodešli s nulou na kontě vstřelených branek. Snad už v příštím zápase v Klášterci se podaří vstřelit horalům více než jednu branku.

Pavel Biegl: Věděli jsme, že přijede silný soupeř s hráči z extraligových Varů. V zápase hosté vytěžili z minima maximum. V žádném případě nás nepřehráli, ba naopak od poloviny utkání jsme byli lepším mužstvem. Vyhrál pouze šťastnější tým. Na druhou stranu, přestože klukům nelze nic vytknout, na jeden gól se vyhrát dá jen těžko.

Martin Filip: Kdo byl, ten viděl. Bez gólu se zápas vyhrát nedá. Udělali jsme tři chyby, které soupeř potrestal a samozřejmě se projevil i neuznaný gól. My se však trápíme v koncovce, šance jsme měli, vytvořili jsme tlak, ale když nedostaneme puk za golmanova záda, nemůžeme vyhrát.