HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 11:0

Baník Sokolov odjíždí z Vrchlabí s debaklem

07.01.2017
Další prohrou Sokolova skončil zápas, ke kterému Baník zajížděl do Vrchlabí. Rozhodla již první třetina, kterou domácí vyhráli 4:0, ve druhé části přidali dalších pět gólů a poslední periodu vstřelili dvě branky. Baník Sokolov dostal od HC Stadionu za tři zápasy 29 branek a dnes si body domů neveze.
26.kolo, sobota 7.1.2017, 18:00
11:0
Sokolov
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků "A", Kadavý, Jandejsek, Chleborád, Tržický – Čurda, Filip "C", Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha "A", Procházka, Urban, Oppelt, Krsek, Svoboda, Maďar
Hruška (od 41.min Špírek) – Říha "A", Michálek, Binias, Gombár, Váňa, Vodička – Sláma, Račanský "A", Kašpar "C", Musil, Trapl, Čejka, Pfister, Hendrych, Janata, Sus
Třetiny: 4:0, 5:0, 2:0  Branky a nahrávky: 7. Hejda (Filip), 9. Maďar (Svoboda, Klement), 16. Šťastný (Jirků, Filip), 18. Krsek (Svoboda, Maďar), 22. Bláha (Jirků), 23. Procházka (Jandejsek, Tržický), 32. Čurda (Jirků), 33. Šťastný (Filip, Hejda), 37. Svoboda (Tržický), 43. Bláha (Kadavý, Jirků), 49. Oppelt (Urban). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Michal Huryta, Jan Pechánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 697.

Zápas začalo aktivněji domácí Vrchlabí. Hned v úvodu ale také byl jako první na trestné lavici vrchlabský hráč. Baník ale svoji šanci nevyužil, vystřelil pouze jednou a tuto střelu Jelínek vyrazil. V 5. minutě to mohl být Sokolov, kdo otevře skóre utkání, ale osamocený Gombár přihrál a nepřesnost pokazila gólovou situaci. V čase 6:50 se vedení ujali domácí brankou Tadeáše HEJDY. Následovalo vyloučení na straně hostů, a to v čase 8:48 využil Patrik MAĎAR, který puk dorazil do branky. Ve 13. minutě se do šance dostal také Baník, kdy šli hráči dva na jednoho, ale Jelínek byl ve své brance připraven. V 16. minutě HC Stadion navýšil svůj náskok na tři branky střelou Tomáše ŠŤASTNÉHO, který střílel do odkryté části branky. O dvě minuty později přidalo Vrchlabí čtvrtou branku. Autorem byl Radek KRSEK, který Hrušku prostřelil a nedal mu šanci zareagovat. Ač Vrchlabí ještě poslední minuty kombinovalo v útočném pásmu, další branku už to nepřineslo. Současné se sirénou přišlo vyloučení na straně Sokolova a Vrchlabí tak nastupovalo do druhé části ve výhodě.

Druhou třetinu odstartovalo Vrchlabí ve velkém. V čase 21:15 se do sokolovské branky trefil Tomáš BLÁHA, který mířil pod horní tyč. Ve 23. minutě přidal branku po nenápadné akci Michal PROCHÁZKA a navýšil tak na 6:0. V polovině zápasu byl vyloučen vrchlabský Jirků, ale sokolovští opět svou šanci promarnili a byli to vrchlabští hráči, kteří opět stříleli na Hrušku. V čase 31:37 našel přihrávku od Jirků Martin ČURDA, v čase 32:39 už to bylo 8:0 pro HC Stadion po trefě Tomáše ŠŤASTNÉHO, který střílel k tyči a Hruška se nestačil ani ohlédnout. Pro Šťastného to byla již druhá branka v zápase. Pátou branku ve druhé třetině přidal do sokolovské sítě Daniel SVOBODA, jenž střílel sice z velkého úhlu, ale Hrušku překonal. Ve 38. minutě byl ještě vyloučen sokolovský Račanský, ale už se nic zásadního nestalo.

HC Stadion byl samozřejmě při chuti, výkon Sokolova úplně opadl. Ve 43. minutě vstřelil další hřebíček do rakve Sokolova Tomáš BLÁHA, který se osamostatnil a vystřídaného Špírka v brance překonal. Vrchlabští se stále drželi v útočné třetině a vymýšleli kombinace. Ve 48. minutě byl vyloučen vrchlabský Maďar. Baník se ale k ničemu nedostal a byli to domácí, kteří i v oslabení dokázali vstřelit branku. Mezi Špírkovy betony se trefil vrchlabský Tomáš OPPELT a tabuli svítilo 11:0. V 52. minutě byl vyloučen sokolovský Váňa. Tentokrát ale domácí nezabodovali, další možnost měli v 54. minutě, kdy si na trestnou sedl Michálek. Vrchlabský Novák sice ujel sokolovským obráncům, ale trefil pouze tyč. V 57. minutě došlo k vyloučení také na domácí straně, ale od Sokolova se fanoušky branky nedočkali. Poslední událostí zápasu bylo nahození od Klementa, před hostující brankou ale nestál žádný spoluhráč. I tak ale Baník Sokolov prohrál a domů si odvezl 11 branek ve své síti.