HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Sokol Doubravice - Vrchlabí 5:7

Ani ve Dvoře B-mužstvo nezaváhalo

17.12.2007
Jan Žďára
V neděli sehrálo naše B mužstvo mistrovské utkání proti Sokolu Doubravice, za který hrají převážně odchovanci Dvora Králové. V utkání plném gólů si nakonec vítězství odvezli aktivněji hrající hosté 7:5.
10.kolo, neděle 16.12.2007, 17:00
Sokol Doubravice
5:7
Teichman,(Pištora) - Vrba, Mrkva,- Srnský, Pištora R. - Jakubec, Kovář, Holas -Šindelář,Rychlovský,Žďára-Chrtek Učený, Holeček
Třetiny: 1:1, 1:3, 3:3  Branky a nahrávky:: 2 Jakubec,2Kovář,2Žďára, Rychlovský . Vyloučení: 4:3 + OK Jakubec . Využití:1:1 . V oslabení:0:2 . Střely na branku:22:28 . Průběh utkání:
Pod dojmem dvou snadných vítězství v posledních dvou utkáních naše B mužstvo začalo utkání bez většího důrazu a nasazení, čehož s motivací hrající soupeř plně využil a téměř po celé utkání držel s Vrchlabskými krok. První branku utkání vstřelil hned v prvním střídání Jirka Jakubec, když využil nepozornosti domácí obrany a zasunul nikým nehlídaný puk v brankovišti do branky soupeře. V desáté minutě však domácí srovnali skóre střelou zpoza obránce a dokonce třetiny se již stav, i přes šance na obou stranách, neměnil.

Ve 4.min druhé třetiny využili hosté přesilové hry, to když se po přiklepnutí Mrkvy trefil z mezi kruhů Žďára. Soupeř ovšem v téže minutě trestal zaváhání hostující obrany a skóre bylo opět srovnané. Vedení strhl na stranu našeho mužstva nádhernou střelou pod horní tyč znovu Žďára, když doklepl puk po samostatné akci Vrby a dvoubrankový rozdíl zařídil těsně před koncem třetiny Kovář.

Domácí začali třetí třetinu náporem a do desáté minuty srovnali skóre na 4:4. Naše B-mužstvo od této chvíle dohrávalo na dvě pětky a dokázalo zvrátit definitivně vítězství na svoji stranu. Trefil se Rychlovský a kapitán Jakubec, pak ještě domácí dokázali po fatální chybě obrany snížit, ale poslední slovo měl do prázdné branky v úplném závěru utkaní při domácí power-play Lukáš Kovář a stanovil konečný výsledek na 5:7.