HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nymburk - Vrchlabí 4:1

Ani v dalším venkovním zápase Vrchlabí neuspělo

28.09.2013
Raina Jarošová
V Nymburce se HC Stadionu nedařilo. Po vyrovnané první třetině se aktivita postupně přesunula na hokejky domácích. Ti ji posléze dokázali vyjádřit i brankově a v závěru zápasu svůj náskok ještě potvrdili. Vrchlabí si tak opět z venkovního zápasu neodváží ani bod.
4.kolo, sobota 28.9.2013, 17:00
Nymburk
4:1
Bílek – Procházka, Kříž, Voženílek, Šefl, Kulich, Kozák, Kuzďas – Tregl, Král, Šimek – Dvořák, Stehlík, Martinec – Bičiště, Eis, Toma – Dulovec. Trenéři: Pavel Bičiště, Pavel Soudský.
Luňák (Jeschke) – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Lenoch, Pulec, Provazník – Fořt, Filip M.(A), Jakubec (C), Šťastný, Bláha (A), Březina, Marek, Svoboda, Jirků, Plichta, Gengel, Chmelař, Filip D. Trenér: Pavel Biegl.
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 15. Tregl (Šimek, Král), 31. Kříž (Šimek), 60. Martinec (Toma, Kulich), 60. Tregl (Král) – 11. Klement (Plichta). Rozhodčí: Bejček - Marek, Rybáček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Průběh utkání: 1:1, 2:1, 4:2.

Zápas na stadionu v Nymburku začal v poklidném tempu. Jako první se osmělili hráči hostujícího Vrchlabí, kdy po chybě obránce mohli hned v úvodu jít do vedení. Až na konci první desetiminutovky zahrozili domácí. Šance to byla však rovnou dvojitá. Následně si domácí mohli vyzkoušet, jaké je to hrát v přesilové hře. Naložili s ní však prachbídně a o pár chvil později dostali svoji první početní převahu i hosté. Ti byli úspěšní téměř okamžitě. Od modré se nezdráhal vypálit Michal Plichta a teč Martina Klementa nasměrovala kotouč mimo dosah brankáře Nymburku. To byla bohužel jediná gólová radost hostů v celém zápase. Po této brance z jedenácté minuty začali domácí přitápět pod kotlem. Gólově se povedlo zúročit rostoucí aktivitu v minutě patnácté. V situaci dva na jednoho se před brankou Vrchlabí zjevili Šimek a Tregl. Druhý jmenovaný dokázal tečovat nahrávku Šimku pod bezmocného Luňáka. Do konce třetiny byli stále aktivnější domácí, ale Luňák nemusel řešit žádnou složitější situaci. Naopak v přesilovce domácích se před jejich branku zatoulal volný puk. Hosté ho ale nedokázali uklidit za záda Bílka.

Druhá třetina začala šancí Vrchlabí. Ve dvacáté vteřině zazvonila tyčka za brankářem domácích. Po zpackané přesilovce začal na hřiště víceméně existovat pouze jeden tým. Ten domácí. Nymburští hýřili aktivitou a vyloženými šancemi. Minimálně pětkrát během tří minut mohli skórovat. Povedlo se to v 28. minutě Václavu Dvořákovi. Rozhodčí však po dlouhé diskuzi u boxu časoměřičů branku neuznal. Důvodem byla absence Dvořáka v zápise o utkání. Další přesilovka Nymburku znamenala závar před Luňákem. Zvonila tyčka ze své vnější strany a přišlo další vyloučení. Ještě před dvojnásobným oslabením se v mantinelu vytvořila díra a oprava mantinelu zabrala pěkných pár minut. Následné oslabení tři na pět hráči Vrchlabí přežili, ale v momentě, kdy již byl tým ve čtyřech, dostal se k ráně Ondřej Kříž a vstřelil tak rozdílovou branku. O chvíli později mohli být Vrchlabští rádi, že neprohrávali větším rozdílem. Dvě vyložené šance Nymburka vystřídala šance našeho výběru, blýskl se ovšem Bílek. V následné přesilovce nabídl Luňák puk osamoceného hráči Nymburku a znovu s našimi hráči hráli všichni svatí. Právě Luňákovi museli hráči v šatně děkovat za přijatelný stav.

Třetí třetina začala dalším oslabením tří proti pěti, Martin Filip navzdory svým zkušenostem vyhodil kotouč mezi diváky v obranné třetině. V bráně jsme však měli oporu. Počet šancí ve třetí třetině byl menší než v prostřední části. Vrchlabí se snažilo dostat se do tlaku, to se však nedařilo. 140 vteřin před koncem odvolali hosté brankáře a domácí obecenstvo muselo dvakrát doufat, aby kotouč ze závaru před brankou nezmizel v brance. To se však nestalo a tím zhasla poslední šance Vrchlabí na alespoň jeden získaný bod. Razítko v podobě třetího gólu přidal do prázdné branky Jiří Martinec. V power play se rozhodli hosté pokračovat ještě dvacet vteřin před konce, když jim byla nabídnuta ještě jedna přesilová hra. Puku se však zmocnil Lukáš Král, naservíroval ho Dominiku Treglovi a konečný stav utkání tedy upravil na 4:1.