HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Třebíč - Vrchlabí 3:2sn

Reportáž ze zápasu: Třebíč - Vrchlabí 3:2sn

Třebíč
3:2sn
Francouz - Ostrčil, Gula, Hrbáček, Kaláb, Koktan, Kadela, Sedláček, Kempný - Laš, Dolníček, Burian - Přibyl, Zahradník, Stejskal - Rod, Nahodil, Stejskal - Heřman, Kundela, Fila
Ševčík - Matějíček, Vála, Čížek, Bendík, Chmelíř, Chaloupka, Novajovský, Hanzl - Tvrdek, Filip, Rusnák - Urban, Mikšovský, Klimt - Kubeš, Hubáček, Procházka - Andres, Zíma, Látal
Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 51. Dolníček (Nahodil, Ostrčil), 52. Rod (Kempný), Dolníček - 37. Procházka (Andres, Filip), 60. Hubáček (Chmelíř, Filip). Rozhodčí: Pešina - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 6:6, navíc Mikšovský (VRC) 5 minut + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2670. Střely na branku: 42:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Jaromír Šindel – SK Horácká Slavia Třebíč: „Byli jsme v psychické nevýhodě. Někteří hráči hráli play-off poprvé a někteří možná i naposled. Mužstvo je mladé a nezkušené. Takovouto sérii hráli poprvé a museli se s tím vyrovnat. Pískot v takovýchhle utkáních není na místě, protože hráčům to příliš nepomůže. V poslední třetině jsme zamíchali se sestavou a mužstvu to prospělo. Vyrovnávající a druhý vedoucí gól byl velmi důležitý. Poslední branku jsme dostali nešťastnou. Volba na Francouze jako gólmana pro play-off byla správná a jsem rád, že jsme ho tu měli a celou sérii nám vyhrál. David Dolníček, bez něj bychom neuhráli nic, vzal to v nájezdech na sebe, ale nepovedlo se mu to, podruhé to udělal jak měl. Petr Obdržálek je tradiční střelec a Petr Zahradník taky. Zkusili jsme Tomáše Roda. Ondřej Látal byl poradce gólmana hostů a my jsme jej chtěli rozhodit a čekali jsme, až gólman bude v brance a potom jsme teprve nasadili hráče na nájezd. Věřím, že Hradec Králové je k poražení.“

Josef Řeháček – HC Vrchlabí: „Utkání se mě nehodnotí snadno. Zápas byl buď anebo. Po celé utkání jsme hráli perfektně odzadu. Ubránili jsme spoustu oslabení. Zápas se pro nás vyvíjel dobře. Dokonce jsme se dostali do vedení. O to jsme přišli v oslabení. Hned na to jsme inkasovali podruhé a museli jsme si vzít time-out a uklidnit se. Nabádali jsme kluky, aby všechno dávali do gólu. V závěru se nám podařilo vyrovnat i v prodloužení jsme měli velkou šanci, ale Klimt ji nevyužil. Play-off se hraje opatrněji, než v základní části. Třebíč dnes byla po nájezdech šťastnější. Hráli jsme co jsme potřebovali a já musím klukům poděkovat. V nájezdech jsem chtěl mít jednoho praváka. Někteří naši hráči jezdí poprvé, ale nedá se nic dělat. Bohužel jsme nedali gól, chyběl nám jenom krůček k postupu.“