HC Stadion Vrchlabí – Zaleknou se Rebelové Krakonoše?

Zaleknou se Rebelové Krakonoše?

06.12.2010
Jan Hanuš

Po období, kdy se začalo trochu dařit přišel sobotní zápas v Třebíči a pouhý jeden získaný bod znamenal sestup z osmého na deváté místo tabulky. Ve středu přijede Havlíčkův Brod, soupeř který byl v prvním letošním vzájemném zápase lepší než výběr trenérů Řeháčka a Svobody. Jestli se podaří zlepšeným výkonem překonat Rebely se budeme moci přesvědčit ve středu od 18:00

Forma Rebelů

Po několika prvních kolech prvoligové soutěže, kdy se Rebelové ocitli i na 14. místě tabulky se výkony Havlíčkova Brodu vcelku ustálily a tým se pohybuje s přehledem v horní polovině tabulky. Asi jako každý tým, i Rebelové sehráli několik zápasů se zajímavýmy výsledky. Výhra 7:4 s Chrudimí v domácí Kotlině se dala i čekat, ovšem hned v následujícím kole prohra 4:3 v Litoměřicích už tolik ne. Pravda, odveta v rámci 20. kola se již povedla a litoměřický Stadion si odvezl z Kotliny vysokou prohru 8:1.

Taktéž oba zápasy se severočeskými favority skončily s výsledky, které by tipoval asi málokdo. Výhra favorizovaného Ústí nad Labem se dala čekat, ovšem výsledek 8:4 byl pro Rebely až moc krutý. Chuť si Rebelové ovšem spravili hned v následujícím kole, kdy na domácím ledě rozstříleli Chomutov vysoko 7:2 a uštědřili tak Pirátům zatím nejvyšší letošní prohru.

Hradec v Brodě

Minulou sobotu zavítal do Kotliny Hradec Králové a ač se po první třetině zdálo, že je po zápase, neboť Rebelové již v 11. minutě vyhnali z hradecké branky Filipa Luňáka, kterého nahradil Robin Blažíček a na ukazateli svítilo skóre 3:0 po brankách Jakuba Stromka, Jonáše Fiedlera a Hynka Zohorny.

Ovšem ve druhé části vrátil Hradec Králové do zápasu Jiří Kadlec který poprvé skóroval ve 28. minutě a ve 31. minutě to již bylo pouze o jednu branku.

Katastrofická byla pro Rebely 43. minuta, kdy nejprve v čase 42:09 vyrovnal Zdeněk Čáp a o pouhých 17 vteřin později strhnul vedení na stranu Hradce Králové Ladislav Jindřich. Jako správný kapitán zevelel k obratu ve 46. minutě Marian Morava když vyrovnal a jak se později ukázalo, vítězný gól vstřelil v čase 51:49 havlíčkobrodský Petr Šenkeřík. Hradeckým již nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře kdy naopak inkasovali poslední branku utkání o kterou se postaral Michal Hlinka.

Vrchlabí v Kotlině

V 11. kole zajíždělo Vrchlabí na led Havlíčkova Brodu a i když se v šesté minutě ujalo vedení po brance Ondřeje Látala, byli to domácí, kteří zcela ovládli zápas a poslali hosty domů s letošní nejvyšší prohrou 6:3

D&D Elektromont Aréna
8.12. 18:00
HC Vrchlabí 26. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod
9. 35 b. Umístění 6. 41 b.
9 – 1 – 6 – 8 Celková bilance 11 – 2 – 4 – 8
Kamil Tvrdek 8 g.+ 12 as. Nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina 13 g.+ 20 as.
Kamil Tvrdek 8 g. Nejlepší střelec Miroslav Třetina 13 g.
Kamil Tvrdek 12 as. Nejvíce asistencí Miroslav Třetina
Vojtěch Němec
oba 20 as.
Michal Bezouška +4 Nejlepší hráč v +/- Petr Šenkeřík +12
Vladislav Kubeš -9 Nejhorší hráč v +/- Jan Soldán -6
Václav Drábek 43 min. Nejtrestanější hráč Petr Vošmik 53 min.

25. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod - HC VCES Hradec Králové 6:4

HC Vrchlabí: Koutský - Matějíček, Poživil, Chaloupka, Drábek, Čížek, Zukal, Hanzl, Zima - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Hubáček, Beck - Bezouška, Bláha, Látal - Urban, Gengel, Drábek

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda (od 43. Suchan) - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, Pavlík, Soldán, A. Jelínek - Meidl, Třetina, Zohorna, M. Ondráček, Hlinka, Knotek, Sedlák, Švaňhal, Zábranský, Rytnauer, Stromko, Fiedler

Pod Krkonoše přijede pískat pan Jakub Smitka z České Lípy, na čarách budou pánové Radek Špringl z Kolína Ondřej Žídek z České Lípy.