HC Stadion Vrchlabí – Na minutku s Danielem Svobodou

Na minutku s Danielem Svobodou

09.01.2017
Alan Šrámek

V letošní sezóně poprvé oblékl Daniel Svoboda dres svého mateřského klubu z Krkonoš. Kde všude působil, co má rád a zda-li je rád zpět ve Vrchlabí? To se dozvíte v našem malém rozhovoru níže.

Dane, lehce se představ našim fanouškům, kteří tě znají pouze z vrchlabského ledu.
Ahoj všichni, je mi dvacet let, zajímám se hlavně o sporty. Jsem odchovanec Vrchlabí, takže mi dělá velikou radost, že si můžu zahrát zase doma.

S hokejem si začínal Ve Vrchlabí, ale tvé kroky vedly poměrně brzy do Liberce. Kolik let jsi tam strávil?
Zatím je to přibližně sedm let a jsem tu i tuhle sezonu, jelikož Benátky trénují v Liberci.

Jaké další hokejové angažmá jsi stihl za svou kariéru? Není tajemstvím, že jsi byl také v cizině.
Stihl jsem jednu sezonu v Salzburgu, kde jsem si našel dobré kamarády a pomohlo mi to se osamostatnit, naučit jazyk. Zázemí bylo na vyšší úrovni, než ve většině extraligových týmů.

Jaké kroky tě vedli k setrvání ve Vrchlabí? Nebál jsi se, že na tebe budou fanoušci pískat, když jsi také odehrál nějaký čas v dresu rivala z Trutnova?
V Benátkách jsem neměl místo v sestavě, takže bylo třeba hrát jinde. Nepřemýšlel jsem nad tím, za Trutnov jsem hrál jen měsíc. Před Trutnovem jsem volal do Vrchlabí, v té době tu byl manažerem Látal a nechtěl mě.

Sezónu jsi začal v Krkonoších. Máš radost, že jsi dostal šanci se znovu zapojit do běhu hokejových Benátek?
Radost mám, ale při zápasech nejsem tolik na ledě a moc se mi nedaří. To bych chtěl změnit co nejdříve.

Oblíbené pití? Voda, občas pivo.

Trump x Clintonová? Clintonová.

Slavia x Sparta? Slavia, hlavně ta fotbalová.

Brunetky x Blondýny? Neřeším.

Vysněné auto? Lamborghini Countach.

Vysněná dovolená Třeba na kole k moři nebo pěšky Evropou.

Nejlepší hokejový zážitek? Vítězství na turnaji reprezentace U16 v Salzburgu, rok v Salzburgu.

Oblíbený film či herec/čka? Heat a Al Pacino.