HC Stadion Vrchlabí – Draci z Bíliny přijedou na vrchlabský led k utkání devatenáctého kola.

Draci z Bíliny přijedou na vrchlabský led k utkání devatenáctého kola.

02.12.2016
Alan Šrámek

O první prosincové sobotě se na ledě Vrchlabí představí hokejisté Bíliny. Draci budou chtít odčinit dvě porážky se Stadionem z letošní sezóny, naopak domácí borci budou chtít navázat na utkání s Děčínem, které povedeným obratem proměnili ve tři body.

HC Stadion Vrchlabí - Stadion potřebuje tři body k udržení kroku se soupeři z vrcholu tabulky.

Devatenáctého listopadu padlo Vrchlabí na svém vlastním ledě trochu překvapivě s Kláštercem. Domácí si prošli herními výpadky, avšak dle posledního kola by se mohli vrchlabští hokejisté dostat opět na vítěznou vlnu. Po utkání s Kláštercem totiž na domácí čekají hned tři utkání na svém vlastním ledě. První krok hráči Stadionu zvládli, když dokázali v posledním listopadovém utkání porazit Medvědy z Děčína 6:3. Vítězství se ovšem nerodilo vůbec lehce. Medvědi po komplikacích na trase směrem do Vrchlabí začali utkání velmi zostra a v první třetině se dostali do vedení 3:0. Svěřenci trenéra Hlaváče ovšem dokázali utkání do konce druhé třetiny otočit a náskok ještě do konce utkání navýšili. Nyní však na tým z Krkonoš čeká nevyzpytatelná Bílina a domácí trojutkání Stadion uzavře desátého prosince s momentálně druhými Klatovy, které se herně zvedají. Tři body by se jistě hodili, jelikož Vrchlabí okupuje třetí příčku pouhý bod za druhými Klatovy a tři body za vedoucí Kobrou.

HC Draci Bílina - Draci jsou za očekáváním v letošní sezóně. Přivezou další tři body do sbírky tentokrát z Krkonoš?

Bílině se letos příliš nedaří. V posledních kolech vydoloval soupeř vrchlabského celku nějaké ty body, avšak jejich dvaadvacet bodů z devatenácti odehraných utkání je řadí na osmou příčku celé tabulky. Bílina urvala v posledních utkáních body vítězstvím nad Kobrou, se Sokolovem po prodloužení, bod vytěžili v utkání s Jabloncem, kde na domácí půdě podlehli po prodloužení a v posledním kole na svém ledě porazili další Draky, tentokrát ty z Trutnova, kteří si odváželi porážku 2:4. Bílina měla horší začátek soutěže, avšak nyní se herně i bodově zvedá. Otázka zní tedy zcela jasně, dokáže Bílina bodovat na horké půdě ve Vrchlabí?

Poslední vzájemné utkání

Desáté kolo letošní sezóny přineslo velmi zajímavé a dramatické utkání na ledě Bíliny, kde se nakonec radovali o gól šťastnější hráči Vrchlabí.

Středa 26. října 2016, 10. kolo: HC Draci Bílina - HC Stadion Vrchlabí 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Utkání devatenáctého kola se odehraje na zimním stadionu ve Vrchlabí 3. 12. 2016 v 18:00.