HC Stadion Vrchlabí – Dvůr Králové? Těšíme se na další derby! shoduje se kabina

Dvůr Králové? Těšíme se na další derby! shoduje se kabina

14.05.2017
Kateřina Havlíčková, Karolína Němečková

Vrchlabí se v nové sezoně může chystat na další derby. Postup do druhé ligy totiž vybojoval třicet kilometrů vzdálený Dvůr Králové, který se, stejně jako Vrchlabí, pyšní velkou podporou fanoušků. Na nového soupeře se už těší trenér Hlaváč i jeho svěřenci. Je navíc možné, že na ledě při zápasech Vrchlabí a Dvora Králové uvidíme i jeden čistě rodinný souboj...

Kouč áčka Petr Hlaváč zná Dvůr Králové více než dobře – vždyť jako aktivní hráč před pár lety bojoval proti tomuto soupeři ještě v Krajské lize. Vrchlabí následně vybojovalo postup, čehož se HC Rodos dočkali až teď. „Jsem rád, že postoupili, a těším se na další derby, které se budou odehrávat v duchu fair play,“ řekl Hlaváč.

Do Dvora Králové je to co by kamenem dohodil, a tak není divu, že v týmu nového rivala působí několik opor s vrchlabskou minulostí. Namátkou se jedná třeba o Patrika Fořta, Ondřeje Hamerského a hlavně – Ivana Houdu. Právě tenhle trenér, působící ještě před třemi lety na lavičce Vrchlabí, dovedl letos Dvůr Králové do druhé ligy.

Zajímavostí je, že v kádru HC Rodos hraje i Daniel Filip, čtyřiadvacetiletý syn vrchlabské legendy Martina Filipa. I na jejich souboj tak nejspíš ve vzájemných zápasech dojde. Střet generací se poprvé odehrál už před osmi lety, kdy se otec a syn utkali v přípravném zápase Vrchlabí proti Hradci Králové. Teď už je ale čekají o poznání vypjatější utkání před plnými tribunami.

Fanklub Dvora Králové totiž dopředu oznámil, že do Vrchlabí nebo Trutnova se chystá v hojném počtu. „Hráči by ke každému zápasu měli přistupovat s maximálním nasazením, avšak derby vnímají určitě víc než normální zápas. Plný stadion fanoušků je více motivuje,“ uznal trenér Hlaváč.

„Jsou tam kluci, kteří hráli za Vrchlabí nebo se známe a rivalita tam určitě nějaká bude,“ okomentoval nového soupeře útočník Patrik Urban s tím, že i když atmosféra bude bouřlivější, do derby půjde tým se stejně vysokým nasazením jako v dalších zápasech.

I pro příznivce Vrchlabí je postup HC Rodos zajímavou zprávou. Čeká je totiž další fanouškovská přetahovaná, kterou v loňské sezoně zažívali třeba při soubojích s jiným velkým rivalem – Trutnovem. „Nemůžu říct, jakým stylem to bude vypadat na hřišti, ale doufám, že v hledišti to bude klidnější,“ konstatoval Hlaváč s odkazem na používání pyrotechniky.

S tím souhlasil i gólman Martin Abrahám: „Poslední derby ukázalo, že jde fandit i slušně,“ okomentoval únorový duel s Trutnovem (4:1). Obránci Jiřímu Erbanovi naopak pyrotechnika nevadí: „Dodává to zápasu atmosféru, má to své kouzlo“.

Ať už bude nové derby proti Dvoru Králové probíhat na hřišti a v hledišti jakkoliv, jedná se jednoznačně o obohacení sezony. „Další derby jsou přínosem pro náš klub, celá kabina se na to těší. Doufáme, že bude stadion plný jako s Trutnovem a uvidíme skvělé zápasy,“ zakončil trenér Hlaváč.