HC Stadion Vrchlabí – Výhra nad Klatovy = posun na druhu příčku
A Team

Výhra nad Klatovy = posun na druhu příčku

12.12.2016
Jan Přikryl

Třetí adventní víkend bylo na programu jubilejní dvacáté kolo západní skupiny druhé hokejové ligy. V tomto kole dokázala vyhrát jak vedoucí Kobra tak vrchlabský Stadion. Utkání Klášterce proti Trutnovu byl kvůli marodce hostujícího celku odložen. Stejné starosti s marodkou měli i hráči Sokolova, ty požádali hokejisty Jablonce o odklad, ale ty ho zamítli!!!

Zápas mezi Kláštercem a Trutnovem odložen

Stejně jako minulý týden, také tuto sobotu vypadlo z původního programu jedno utkání skupiny Západ. Početná marodka trápí trutnovské mužstvo, právě proto východočeský mančaft do Klášterce nevyrazil a duel je odložen. Náhradní termín zatím není znám.

HC Klášterec nad Ohří – HC BAK Trutnov (odloženo)

Řisuty rozložily Bílinu ve druhé třetině

Na tento duel budou chtít bílinští Draci hodně rychle zapomenout. Přitom s Řisutami celou první třetinu drželi krok, padalo hodně branek a celky odjížděly po úvodní dvacetiminutovce do kabin za smírného stavu 3:3. Jenže pak to přišlo. Domácí nezvládli prostřední část hry, šestkrát po sobě inkasovali a prakticky ztratili mač ještě před startem třetí třetiny. Řisuty získaly za čtyřicet minut klání náskok 9:3. Ve třetím dějství padly dvě branky, desítku zakulatil Krpata a poslední slovo měl severočeský Komínek. Bílina podruhé za sebou vysoko prohrála, minule schytala osm gólů od Vrchlabí. Hosté si s klidem pohlídali závěr střetnutí.

HC Draci Bílina – HC Řisuty 4:10 (3:3, 0:6, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Baránek (Procházka, Polák), 19. Kučera, 20. Petráš (Fučík, Baránek), 59. Komínek (TS) – 5. Sedláček (Krpata, Curilla), 10. Matula (Kos, Hagenbart), 17. Janeček (Slavíček), 25. Babický (Krpata, Bunda), 30. Kos (Curilla, Hagenbart), 32. Bílek (Kos, Borovanský), 33. Fortelka (Janeček, Bunda), 36. Borovanský (Kos, Hagenbart), 37. Krpata (Babický, Záleský), 59. Krpata (Babický, Vyskočil).

Sokolov trčí u dna, Vlkům nedal gól

Bez branek vyhrávat nelze a pravděpodobně je si toho vědomo také sokolovské mužstvo. Zatímco na ledě pražské Kobry Západočeši střelecky procitli třikrát (ani tento počin na body nestačil), doma proti Jablonci nad Nisou útočným hokejem nepřekypovali. Severočeská parta postupně dokráčela za jasným tříbodovým ziskem, po dvou gólech do statistik zapsali Tomáš Demel a Vojtěch Havlas. Sokolov prohrál počtvrté za sebou, Jablonec si naopak užívá herní pohodu a zůstává v patách lídrům pořadníku.

HC Baník Sokolov – HC Vlci Jablonec nad Nisou 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Demel (Bříška, Šulc), 17. Havlas (Peřina), 29. Demel (Pavlů, Nevyhoštěný), 51. Havlas (Pavlů), 55. Peřina (Bříška).

Kobru nezkrotili ani Medvědi

I po 20. kole zůstane Kobra Praha ve vedení, zasloužila se o to výhrou nad děčínskými Medvědy. Diváci na severu Čech sledovali dohromady devět branek, avšak pouze tři z toho jim udělaly radost, zbytku totiž dosáhl mančaft z hlavního města. Úvodní dějství ještě skončilo smírně, pak už diktovala tempo Kobra. Během druhé dvacetiminutovky domácí neskórovali vůbec a v poslední třetině je Pražané přehráli 3:2. Dvě trefy si do osobních statistik připsal Jakub Jedlička, dařilo se i Jiřímu Jakešovi. Děčín aktuálně ztrácí tři body na páté Řisuty, na záda mu dýchá Klášterec nad Ohří.

HC Děčín – HC Kobra Praha 3:6 (1:1, 0:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 18. Fojt (Chmel), 42. Oliverius (Sýkora, Faigl), 51. Málek (Volráb, Hašek) – 18. Vlach (Antončík, Jakeš), 29. Jakeš (Jedlička), 36. Jedlička (Jakeš, Antončík), 53. Vacek (Vlach, Matějček), 57. Jedlička (Jakeš), 60. Antončík (Jedlička).

Nejlepší hráčské výkony 20. kola

Ondřej Krpata – Řisuty (2+2), Matěj Kos – Řisuty (1+3), Michal Pavlů – Jablonec (0+2), Jakub Jedlička – Kobra (2+2), Jiří Jakeš – Kobra (1+3)

Trenér kola: P.Hlaváč – Vrchlabí

Jeho tým dokázal zvítězit nad silnými Klatovy.

All-Star 20. kola

Jakub Jelínek (Vrchlabí) - Tomáš Babický (Řisuty) Michal Pavlů (Jablonec) - Ondřej Krpata (Řisuty) Jakub Jedlička (Kobra) Jiří Jakeš (Kobra)

Program 21. kola – Středa 14. 12. 2016

Klatovy – Bílina 18:00, Jablonec - Děčín 18:00, Trutnov - Sokolov 18:00, Řisuty - Klášterec 18:00