HC Stadion Vrchlabí – Brankář Štůrala bydlí na stadionu a opěvuje krásy Krkonoš

Brankář Štůrala bydlí na stadionu a opěvuje krásy Krkonoš

13.06.2008
Monika Gordíková

V R C H L A B Í - Tomáš Štůrala přichází do Vrchlabí na hostování z extraligového Zlína. Třiadvacetiletý brankář se pokusí stát se co nejdříve jedničkou a pomáhat týmu z Krkonoš. Přes svůj mladý věk je velmi "zcestovalý", na seniorské úrovni oblékl dres již dres sedmi různých klubů, byť několikrát jen na krátkou výpomoc. V předminulé sezóně chytal na postu jedničky v Jindřichově Hradci, v té minulé pak hostoval v Prostějově.

Přes svůj mladý věk máte ze sebou již několik angažmá. Baví vás neustálé přesouvání se?
Na to si člověk zvykne. Je to hokej. Hokej je moje práce.

Nyní přicházíte na hostování do Vrchlabí. Proč právě sem?
Podepsal jsem smlouvu ve Zlíně a ten mě poslal na hostování sem. Nebránil jsem se. Ve Vrchlabí je hezky.

Už jste se k týmu připojil naplno, předpokládám.
Ano. S týmem jsem již od začátku letní přípravy.

Jak se těšíte na spolupráci s trenérem Jeřábkem? Už jste se někdy potkali?
Nikdy mě dosud netrénoval. Tréninky pod ním jsou těžké. Je dobře, že mezi námi probíhá komunikace.

Vaše jednotlivá angažmá zdobí poměrně vysoká procentuální úspěšnost. Nedivíte se , že jste se ještě neusadil?
Je to dané i tím, že jsme spadli s Prostějovem, když jsem tam chytal. Já jsem nechtěl hrát druhou ligu. Znovu říkám, cestování k tomu všemu patří.

Budete ve Vrchlabí v pozici jedničky?
Bylo mi řečeno, že budu pracovat na této pozici, ale stejně vše ukáže až samotná sezóna.

Může vaše hostování přejít ve stálé angažmá?
Já jsem podepsal smlouvu na dva roky se Zlínem. Teď jsem na hostování tady a kdyby se potom Vrchlabí ucházelo o mé služby, nevadilo by mi to.

Prošel jste několika města, co říkáte na Vrchlabí?
Vrchlabí je malé a krásné město. Vždyť leží v Krkonoších.

Už jste si našel bydlení?
Bydlím na zimním stadionu společně s ještě nějakýma klukama. Nic mi tu nechybí, takže zatím neplánuju nic jiného.